⭐️ 10 glukometer terbaik untuk pesakit kencing manis: kedudukan 2020

* Ulasan yang terbaik menurut editor Zuzako.com. Mengenai kriteria pemilihan. Bahan ini bersifat subjektif, bukan iklan dan tidak berfungsi sebagai panduan untuk pembelian. Sebelum membeli, anda perlu berunding dengan pakar.

Pesakit kencing manis perlu memantau keadaan mereka secara sistematik dan mengukur glukosa darah mereka. Prosesnya dapat difasilitasi berkat glukometer moden. Peranti ini muncul secara relatif baru-baru ini dan dapat mempermudah kehidupan pesakit diabetes dengan ketara. Memilih glukometer terbaik tidak begitu mudah - setiap model akan berbeza dalam kaedah penggunaan, prinsip operasi dan kosnya. Setelah mempelajari model popular dengan kriteria asas, dan berdasarkan maklum balas dari pesakit diabetes, editor Zuzako mengundang anda untuk membiasakan diri dengan penilaian glukometer terbaik pada tahun 2020.

✅ Pengeluar meter glukosa darah terkemuka

Terdapat banyak produk dari pelbagai jenama di pasaran. Pemilihan glukometer kadang-kadang terhambat oleh kenyataan bahawa bermasalah untuk membeli jalur ujian atau harganya tinggi.

Pengilang glukometer terkemuka adalah berikut:

  1. One Touch adalah syarikat induk Amerika yang telah mengeluarkan produk kawalan gula darah selama lebih dari 30 tahun. Sekiranya anda membandingkan peranti dengan pesaing, glukometer yang dihasilkan oleh pengeluar ini sedikit lebih mahal. Tetapi, walaupun demikian, orang berpuas hati dengan mereka dan hanya memberikan maklum balas positif..
  2. Accu-Check - menghasilkan glukometer adalah barisan syarikat Switzerland "Roche", yang diakui sebagai peneraju dalam bidang bioteknologi dan farmaseutikal. Semua model menggabungkan kepantasan, ketepatan dan kekompakan dengan sempurna..
  3. Satelit - syarikat Rusia ELTA membangun dan menghasilkan glukometer. Peranti dibezakan berdasarkan kebolehpercayaan, ketepatan pengukuran, kelajuan, ketersediaan penguji, dan juga rasa sakit semasa pengukuran.
  4. WELLION adalah pengeluar glukometer baik Amerika. Produk dibuat dalam reka bentuk moden khas. Perbezaan ketepatan ukuran, kelajuan dan ketersediaan.
  5. Diacont - sebuah syarikat di wilayah negara kita yang telah menghasilkan glukometer dan jalur ujian sejak tahun 2010. Produknya bersaiz ringkas, mudah dikendalikan, kelajuan analisis dan ketepatan.
  6. iHealth - Syarikat mengkhususkan diri dalam pengeluaran peranti yang membantu memantau kesihatan. Semua peranti dibangunkan dengan mengambil kira trend semasa..

Glukometer Diabetes 10 Terbaik

Menggunakan glukometer untuk setiap diabetes sangat penting agar hasilnya tepat. Untuk mencapai matlamat, anda perlu mengetahui glukometer mana yang terbaik dengan tugas utamanya. Kesemuanya mempunyai kelebihan dan kekurangan tertentu dan mengusahakan prinsip yang berbeza. Supaya anda dapat membuat pilihan yang tepat dan kompeten, kami telah memilih model terbaik.

Meter yang manakah paling baik dan tepat?

Bagi pesakit dengan gangguan endokrin, kelajuan pengukuran dan ketepatan bacaan glukosa sangat penting. Bukan hanya pesakit kencing manis yang dapat membeli glukometer, tetapi juga orang yang sihat yang mengawal dan mengekalkan kadar gula yang tepat.

Pelbagai jenis alat pengukur

Pengilang alat pengukur gula darah menghasilkan sebilangan besar produk. Peranti beroperasi dengan cara yang berbeza, ada kelebihan dan kekurangan.

    Laser Tusukan laser dilakukan pada kulit. Harga melebihi 10 ribu rubel.

Semasa memilih meter untuk kegunaan rumah, perlu diingat bahawa kebanyakan alat boleh diterima untuk diabetes jenis pertama. Dengan jenis kedua, perlu dilakukan pengukuran lebih kerap.

Penghidap diabetes jenis 2 layak mendapat glukometer percuma, dan jalur ujian diberikan selama sebulan secara percuma mengikut preskripsi doktor di farmasi (3 keping sehari).

Memilih glukometer, anda harus mengira jumlah habis penggunaan dan kosnya.

Analisis peranti

Menganalisis pelbagai model peranti dan ulasan padanya, perhatian diberikan kepada fungsi peranti:

  • pemeteran tepat;
  • kelajuan penerimaan maklumat;
  • memperoleh keputusan mengenai tekanan darah, badan keton, kolesterol dan petunjuk lain;
  • output dan pemindahan data ke komputer riba;
  • pemberitahuan suara;
  • saiz memori dan bilangan pengukuran;
  • lampu latar paparan.

Juga penting untuk kriteria penilaian:

  • kemudahan penggunaan, terutamanya bagi pesakit yang mengalami masalah kemahiran motorik atau penglihatan;
  • kos meter dan harga barang habis pakai;
  • ketersediaan jalur ujian yang dijual;
  • jangka hayat barang habis pakai;
  • bilangan aduan mengenai perkahwinan;
  • kehadiran penutup beg untuk keselamatan peranti;
  • penampilan.

Untuk mempermudah memilih glukometer untuk kediaman, kami telah mengumpulkan penilaian peranti terbaik dari pengeluar terkenal.

Glukometer Fotometrik

Glukometer fotometrik terbaik merangkumi peranti Accu-Chek. Pengilang Roche Diagnostics telah mencapai hasil yang sangat baik. Terima kasih kepada teknologi inovatif, glukometer Accu Chek memberikan kesalahan sehingga 15%. Menurut piawaian, ketidaktepatan 20% dibenarkan..

Accu Chek Aktif

Praktikal menggunakan meter membuat pengukuran dalam 5 saat. Maklumat dibaca dengan baik di skrin besar. Kelebihan model Accu-Chek Active yang popular:

  • kejelasan gambar;
  • kemudahan penggunaan;
  • 350 ukuran;
  • keluaran nilai glukosa purata;
  • hasil sebelum dan selepas makan;
  • kuasa automatik di pintu masuk jalur;
  • memindahkan hasil ke medium.

Alat tusukan, 10 jalur dan bilangan lancet yang sama, bateri, beg galas dan arahan dilampirkan pada teknik ini. Kelemahannya termasuk:

  • kos bahan habis yang tinggi;
  • kekurangan pensampelan darah automatik;
  • kekurangan suara dan lampu latar;
  • bateri lemah
  • mungkin memberikan ralat jika setitik darah tidak berada di tengah.

Menurut ulasan, model ini praktikal, selesa, sesuai untuk orang tua dengan masalah penglihatan, tetapi bahan habis pakai lebih mahal daripada peranti itu sendiri. Kos meter adalah 600 rubel, dan jalur ujian akan berharga 900 rubel.

Accu Chek Mobile

Milik glukometer fotometrik terbaik. Roche menjamin peranti berteknologi tinggi selama 50 tahun. Peranti menggabungkan yang paling diperlukan. Model ini menggunakan kaset ujian, yang dapat menghilangkan kerosakan pada barang habis pakai.

  • pensampelan darah tanpa rasa sakit;
  • ketepatan pengukuran yang sangat baik;
  • kelajuan 5 saat;

Oleh itu, pengguna perhatikan ketepatan, kemudahan penggunaan, kelajuan tinggi dan tindikan tanpa rasa sakit, setelah itu terdapat sedikit darah.

  • harga 3500 rubel;
  • bunyi berdengung.

Menurut pengguna, Accu-Chek Mobile akan lebih sering dibeli jika harga alat pengukur lebih rendah.

Accu Chek Compact Plus

Accu-Chek Compact Plus mendapat ulasan yang baik. Mengingat kritikan pengguna, pembangun mengurangkan masa analisis dan mengurangkannya menjadi 5 saat. Kawalan automatik memberi kemudahan kepada pengguna, yang secara praktikalnya tidak perlu menekan butang.

  • skrin lebar;
  • penunjuk pengukuran;
  • kemudahan mengganti jarum;

  • kesukaran membeli gendang dengan pita;
  • bersenandung sambil memutar balik;
  • harga tinggi (3,500 rubel).

Walaupun kosnya tinggi dan sukar untuk mencari kaset, model ini popular di kalangan pembeli.

Accu-Chek Performa Nano

Model ini mempunyai reka bentuk moden dan dimensi mudah alih. Kemudahan penggunaan menyediakan skrin lebar dengan lampu latar.

  • ketepatan keputusan;
  • kelajuan 5 saat;
  • kekompakan;
  • memori hebat;
  • waktu, tarikh dan penggera ditunjukkan, memberitahu masa analisis.

Oleh keburukan termasuk barang habis yang mahal. Harga glukometer dari Roche adalah 1,500 rubel, yang jauh lebih rendah daripada kos alat fotometrik dari pengeluar ini.

Peranti elektrokimia

Peranti seperti itu digunakan di rumah sakit, ketika arus dihasilkan sebagai hasil reaksi darah dan reagen, dan jalur uji bereaksi, menunjukkan tahap glukosa. Pengilang Jerman Bayer melancarkan bioanalisis yang inovatif.

Kontur Bayer TS

Instrumen ketepatan yang paling dipercayai dianggap model Bayer Contour TS, yang telah berjaya digunakan selama lebih dari 10 tahun. Jenama Jerman menghasilkan peralatan berkualiti tinggi dan boleh dipercayai, dan peranti ini dipasang di Jepun.

Nama model diterjemahkan sebagai "benar-benar sederhana", mencirikan peranti sebagai model yang mudah digunakan.

  • ketepatan pengukuran yang tinggi;
  • reka bentuk dan mudah alih;
  • penyesuaian kedalaman tusukan;

Set itu merangkumi 10 lancet, bateri, alat tusukan, arahan.

Kos peranti adalah 500-700 rubel, harga barang habis berbeza dalam julat yang sama.

Pilih satu sentuhan

One Touch Select juga merupakan alat elektrokimia yang popular, mengukur gula dalam beberapa saat..

  • kemudahan penggunaan;
  • kelajuan analisis 5 saat;
  • skrin yang selesa dengan gambaran nombor yang jelas;
  • pengiraan hasil purata;
  • darah minimum;

Kelemahannya termasuk kesalahan pengukuran. Sekiranya peranti dihidupkan dan jalur telah diletakkan di dalamnya, darah mesti digunakan dengan cepat, kerana bahannya mungkin merosot.

Walaupun terdapat kekurangan, ulasan mengenai model ini adalah positif..

Kos 50 helai sama dengan kos alat itu sendiri, jadi anda perlu mencari bungkusan dengan banyak bahan untuk analisis.

Apabila digunakan dengan betul, hasil pengukuran sangat bagus untuk memantau tahap glukosa di rumah..

Satu Sentuhan Pilih Mudah

Model moden mempunyai sudut bulat dan kelihatan bergaya. Di panel depan One Touch Select Simple, hanya ada paparan dan 2 petunjuk untuk tahap glukosa yang berbeza. Meter diperbuat daripada plastik berkualiti tinggi, mempunyai berat badan rendah dan dimensi mudah alih. Peranti ini mudah dipasang di tangan, yang sangat penting bagi orang tua dengan masalah penglihatan.

  • saiz padat;
  • kesederhanaan dan penggunaan yang selesa;
  • kos 1000 rubel.

Kelemahannya termasuk bekalan yang mahal.

Satu Sentuhan Pilih Plus

Model One Touch Select Plus adalah peranti mudah alih dengan penunjuk diabetes triwarna pada layar yang menunjukkan berapa banyak gula dalam julat..

  • operasi sederhana;
  • skrin lebar dengan lampu latar;
  • kelajuan 5 saat, 500 ukuran tersedia;
  • penunjuk warna;

Sebagai tambahan, arahan, scarifier, 10 helai dan bilangan lancet yang sama dilampirkan.

  • kekurangan amaran suara;
  • kos penggunaan yang tinggi.

Kos peranti berkisar antara 750 hingga 900 rubel, sementara jalur ujian itu sendiri berharga 1200 - 1900 rubel.

Elta satelit ekspres

Pengilang Rusia Elta telah melakukan apa sahaja untuk memudahkan kawalan pesakit diabetes dan menjadikannya berpatutan. Peranti murah Elta Satellite Express PKG 03 tidak kalah dengan ketepatan rakan sejawat asing, tetapi lebih menjimatkan dari segi kos.

  • kemudahan penggunaan peranti;
  • paparan besar dengan gambar yang jelas;
  • kelajuan adalah 7 saat;
  • harga peralatan dan jalur yang rendah;

Pakej ini dilengkapi dengan casing, 25 jarum dan jumlah jalur yang sama, serta pemegang yang boleh disesuaikan.

  • tidak diselaraskan dengan PC;
  • pengukuran mungkin berbeza dari kajian makmal, yang tidak sesuai untuk pesakit dengan diabetes yang teruk.

Sekiranya anda mengikuti arahan dengan betul, Elta Sattelit Express memberikan data yang tepat. Tuntutan ketidaktepatan mungkin disebabkan oleh fakta bahawa pengguna tidak membuat kod jalur ujian baru..

Teknologi Bioptik Sentuhan Mudah

Peranti terbaik di antara glukometer biokimia. Sebagai tambahan kepada ujian darah untuk glukosa, ini menunjukkan data mengenai hemoglobin dan kolesterol. Sesuai untuk pesakit dengan pelbagai penyakit..

  • skrin lebar dengan lampu latar;
  • kelajuan pengukuran 6 saat;
  • jalur ujian disertakan.
    kos tinggi (3000 rubel);

Model Bio Touch Teknologi Easy Touch sesuai untuk mereka yang perlu menganalisis petunjuk penting di rumah..

Harap maklum bahawa data bioanalisis akan berlaku dengan sedikit kesalahan.

Peranti tidak invasif

Pengeluaran peranti berteknologi tinggi yang menggunakan perkembangan saintifik yang inovatif telah memungkinkan kita untuk mencapai tahap yang baru. Peranti generasi baru tidak memerlukan pengambilan sampel darah. Kosnya tinggi, pengeluaran dilakukan secara kecil-kecilan. Beberapa ulasan membincangkan kesempurnaan peralatan yang dikeluarkan..

Omelon B-2

Syarikat Rusia Omelon, bersama-sama dengan Universiti Moscow, telah mengembangkan glukometer unik, yang tidak mempunyai analog. Prinsip kerjanya adalah berdasarkan hubungan tahap gula dengan nada jantung dan otot. Glukometer yang inovatif dari pakar terbaik mengira tahap glukosa berdasarkan pengukuran kadar denyutan jantung, tekanan dan saluran darah.

  • pengukuran tanpa rasa sakit tanpa mengambil tusukan darah dan kulit;
  • pesakit juga dapat mengawal tekanan darah dan nadi;
  • lebih senang daripada meter invasif;
  • Tempoh jaminan 2 tahun.
  • dimensi besar tidak membenarkan anda membawanya ke dalam poket anda;
  • data yang betul bergantung pada keadaan dan pergerakan pesakit semasa pengukuran.

Kos glukometer Omelon B-2 adalah 6900 rubel di laman web pengeluar, tetapi harga yang tinggi dikompensasikan, kerana tidak perlu membeli bekalan.

Meter yang manakah lebih baik

Sekiranya anda memilih peranti dengan dasar harga, maka lebih baik anda memberi tumpuan kepada harga jalur ujian. Pasti bermanfaat untuk membeli syarikat meter glukosa Rusia, Elta.

Jadual perbandingan glukometer

ModelMasa Pengukuran (saat)IngatanHarga peranti (gosok.)Kos jalur ujian
Accu-Chek Aktif5 saat.350 ukuran600 gosok.900-1200 gosok.
Accu-Chek Mobile52503500500
Accu-Chek Compact Plus101003500500
Accu-Chek Performa Nano550015001000
Bioptik Technoloqy Sentuhan Mudah63003000500
Kontur Bayer TS5350500-700500
Satu sentuhan pilih sederhana53001000600
Satu Sentuhan Pilih Plus5500750-9001200 (50 pcs.), 1900 (100 pcs.)
Elta satelit ekspres76010001350

Ramai pengguna memilih produk dari pengeluar One Touch dan Bayer. Sekiranya anda penyokong teknologi terkini, ingin mendapatkan maklumat yang lebih tepat dan bersedia membayar untuk kemudahan, maka pilih Accu-Chek dan Omelon.

Berkongsi dengan rakan anda

Lakukan kerja dengan baik, tidak akan lama

TOP 10 glukometer terbaik - penarafan 2020

Bagaimana memilih peranti yang paling tepat dari pelbagai yang ada di pasaran? Berdasarkan ciri teknikal utama dan ulasan pengguna, penilaian glukometer telah disusun, setelah meneliti mana, anda dapat memilih pilihan terbaik untuk diri sendiri.

Diabetes mellitus semakin muda secara harfiah di depan mata kita - penyakit berbahaya ini semakin banyak ditemui walaupun pada usia yang sangat muda. Bagi kebanyakan pesakit kencing manis (terutamanya jenis pertama), sangat kerap mengukur gula darah. Anda boleh melakukannya menggunakan peranti khas - glukometer.

Apa itu glukometer?

Di negara kita, seperti di seluruh dunia, masalah diabetes sangat teruk. Malangnya, ubat tidak mempunyai masa untuk berkembang ke arah ini, jadi semakin banyak pesakit diabetes.

Kita semua tahu bahawa ada diabetes jenis 1 dan jenis 2. Bagi sesetengah orang, pankreas tidak berfungsi dengan betul kerana genetik - ini adalah jenis pertama yang memerlukan terapi insulin. Yang kedua dianggap diperoleh, ia terutama didiagnosis pada orang pertengahan umur, dan sifat penyakit itu sendiri mempunyai kursus ringan atau sederhana. Tetapi jika anda tidak menangani rawatan, maka dari jenis kedua penyakit ini boleh menjadi yang pertama.

Pesakit kencing manis perlu memantau diet mereka dengan teliti, mengecualikan banyak makanan dari diet, dan memantau kadar glukosa darah mereka secara berkala. Sebelumnya, ini hanya dapat dilakukan di institusi perubatan, tetapi pada akhir abad yang lalu, meter glukosa darah peribadi muncul, berkat yang dapat menentukan dengan cepat jumlah gula dalam darah.

Tetapi pertama, jalur ujian dicipta. Ia berlaku pada awal tahun enam puluhan. Setetes darah disapu ke kawasan ujian, mereka menunggu satu minit, dan kemudian dibasuh di bawah tekanan air yang kuat. Hasilnya ditunjukkan oleh perubahan warna, itu dinilai oleh mata pada skala warna khusus. Analisis seperti itu dilakukan secara eksklusif dalam keadaan makmal, dan ketepatan hasilnya bahkan tidak dibincangkan..

Pada masa yang sama, idea mengenai alat "saku", yang dapat diakses oleh pesakit diabetes, lahir. Meter glukosa darah padat pertama muncul pada pertengahan tahun lapan puluhan. Ngomong-ngomong, di antaranya adalah perkembangan ilmuwan Soviet, yang model canggihnya masih dihasilkan dan berjaya dilaksanakan di pasaran peralatan perubatan Rusia.

Prinsip operasi dan reka bentuk peranti

Meter glukosa darah standard terdiri daripada:

  • perumahan;
  • unit elektronik;
  • paparan kristal cecair;
  • butang tetapan;
  • alat separa automatik untuk mencucuk jari (pen jarum suntik);
  • jalur ujian atau kaset (berbeza untuk model yang berbeza);
  • bateri.

Lancet (jarum) dimasukkan ke dalam tindik. Panjang dan ketebalannya bergantung pada kepadatan kulit - anda perlu memilih secara individu. Pengilang glukometer mengesyorkan menggunakan satu lancet setiap prosedur.

Alat penindik atau pisau pembedah menyerupai pen automatik konvensional. Saya mengklik butang, jarum dengan panjang tertentu muncul dan menusuk jari saya ke kedalaman yang diinginkan - berikut adalah setetes darah dan siap untuk diuji.

Darah yang dihasilkan memasuki jalur ujian yang dirawat dengan reagen khas. Bergantung pada jenis glukometer, jalur dicat dengan warna tertentu atau menghasilkan arus elektrik. Elektronik sensitif menganalisis hasilnya dan memaparkannya pada LCD..

Jenis glukometer

Pada masa ini, terdapat dua jenis glukometer utama - invasif, memerlukan tusukan jari, dan tidak invasif, yang mana darah tidak diperlukan untuk menentukan kepekatan glukosa. Yang terakhir ini berkaitan dengan peranti generasi baru dan masih tidak biasa..

Invasif dibahagikan kepada dua subspesies - fotometrik dan elektrokimia.

Fotometrik

Peranti generasi pertama. Gula ditentukan dengan menukar warna jalur ujian. Setetes darah digunakan pada jalur ujian, yang bertindak balas dengan reagen yang berubah warna bergantung pada kepekatan glukosa.

Glukometer seperti itu boleh berfungsi dengan jalur ujian individu dan dengan kaset yang dirancang untuk sejumlah ukuran.

Pada masa ini jarang digunakan, kerana teknologi ini sudah ketinggalan zaman.

Elektrokimia

Prinsip operasi didasarkan pada perubahan rintangan elektrik bergantung pada tahap gula dalam darah. Terdapat sebilangan besar peranti seperti itu di pasaran sekarang. Mereka berbeza dalam hasil yang tepat, kerana mereka meminimumkan pengaruh faktor luar..

Glukometer elektrokimia berfungsi pada jalur ujian boleh guna standard.

Tidak invasif

Meter glukosa darah bukan invasif adalah peranti generasi baru yang tidak memerlukan penggunaan jalur ujian.

Glukometer tanpa tusukan jari berfungsi kerana spektrometri atau gelombang cahaya pada frekuensi penyerapan glukosa. Khususnya, pengukuran biosensor optik berdasarkan resonator plasma permukaan - kepekatan glukosa dapat ditentukan bukan dalam darah, tetapi pada air liur atau air kencing. Glukometer spektrometri menentukan tahap gula dengan menonjolkan spektrumnya.

Kelebihan:

  • tusukan jari tidak diperlukan;
  • menjimatkan barang habis;
  • ketepatan keputusan.

Kekurangan:

  • terdapat kelemahan yang ketara;
  • sebahagian besar peranti;
  • harga tinggi.

Jenama dan pengeluar yang paling popular

Teknologi moden membolehkan pembuatan instrumen berketepatan tinggi. Pesakit kencing manis tidak hanya tertumpu pada pengeluar meter, tetapi juga pada ketersediaan dan kos bahan habis pakai - jalur ujian dan lancet.

Perhatikan peranti dari syarikat berikut.

  • Diagnostik Roche. Melancarkan peranti di bawah tanda dagangan Accu-Chek. Kesalahan mereka hanya 15%.
  • Bayer. Keprihatinan Jerman terbesar, salah satu profilnya adalah alat perubatan dan farmaseutikal.
  • LifeScan Inc. Bahagian Johnson & Johnson, yang sepenuhnya fokus pada sistem pemantauan glukosa darah, dan mengeluarkan glukometer jenama OneTouch. Sekarang ini adalah syarikat bebas yang bekerjasama dengan syarikat domestik Pharmstandard..
  • Misai. Syarikat itu, bersama dengan saintis dari Universiti Teknikal Negeri Bauman Moscow, mengembangkan dan melancarkan meter glukosa darah unik yang tidak invasif yang masih belum mempunyai analog di dunia. Dengan itu, anda dapat menentukan tahap gula tanpa pengambilan sampel darah. Malangnya, ia tidak sesuai untuk diabetes jenis 1 yang teruk..
  • Elta. Pengilang domestik lain yang mengeluarkan alat dan barang yang berpatutan, yang lebih rendah dari segi ketepatan dan kualiti dengan yang asing. Dia memiliki jenama satelit, yang diketahui oleh banyak pesakit diabetes di negara ini..

Penarafan Glukometer - Gambaran Keseluruhan Model Popular

Sekarang mari kita pilih meter glukosa darah yang paling tepat untuk kegunaan rumah..

Berikut adalah model TOP-10 dengan spesifikasi teknikal terperinci, ulasan dan ulasan pengguna sebenar. Setelah mempelajari peranti ini dengan teliti, anda dapat merumuskan pendapat tentang meter mana yang terbaik untuk anda.

Tempat ke-10. Arkray Glucocard Sigma Mini

Teknik pengukuranelektrokimia
Pengenalan Kod (Pengekodan)tidak dikehendaki
Penentukurandalam plasma
Masa Pemprosesan Hasil7 saat
Jumlah darah yang diperlukan untuk satu prosedur0.5 μl
Fungsi peranti penuh
  • memori untuk 50 ujian;
  • pengiraan nilai purata untuk tempoh tertentu;
  • tanda pengambilan makanan;
  • matikan automatik.
Berat25 g
kos purata670 rubel

Peranti dari pengeluar domestik ini diketahui oleh banyak pesakit diabetes, ia sering boleh didapati secara percuma di klinik Rusia. Peranti miniatur dan sangat ringan ini direka untuk menentukan gula darah anda dengan cepat.

Lengkap dengan sepuluh jalur ujian dan lancet, serta kotak penyimpanan yang mudah. Puncturer - Multi-Lancet Device, ia menyerupai bolpoin automatik dengan butang dan membolehkan anda menyesuaikan kedalaman tusukan secara bebas.

Pengukuran cepat dan tidak menyakitkan..

Apa yang pengguna katakan?

Kelebihan model:

  • belanjawan;
  • penutup dan peralatan yang padat, baik;
  • senang dikendalikan;
  • jalur ujian yang murah.

Kekurangan:

  • sukar didapati bahan habis pakai;
  • "Berbohong" dalam keterangan berhubung dengan makmal;
  • lancet yang tidak selesa, tetapi ini mungkin merupakan faktor individu.

Tempat ke-9. iCheck / iCheck

Teknik pengukuranelektrokimia
Pengenalan Kod (Pengekodan)mesin
Penentukuranoleh darah
Masa Pemprosesan Hasil9 saat
Jumlah darah yang diperlukan untuk satu prosedur1.2 μl
Fungsi peranti penuh
  • ingatan untuk 180 ujian;
  • pengiraan nilai purata untuk tempoh tertentu;
  • sambungan ke komputer;
  • matikan automatik.
Berat50 g
kos purata840 rubel

Jenama "Aychek" milik syarikat domestik "Etalon". Reka bentuk peranti sangat mudah - ia mempunyai paparan LCD besar dengan bilangan besar dan dua butang "M" dan "S". Yang pertama bertanggungjawab untuk menghidupkan, menetapkan tarikh dan waktu, dan juga memungkinkan untuk melihat data hasil terkini. Yang kedua adalah perlu untuk mematikan dan membersihkan memori.

"Menghafal" 180 ukuran terkini. Nilai purata dikira selama 7, 14, 21 dan 28 hari. Memori diset semula dengan mudah dengan butang "S".

Pengilang begitu yakin dengan kualiti perantinya sehingga memberikan jaminan seumur hidup padanya..

Apa yang pengguna katakan?

Kelebihan model:

  • jalur ujian yang agak murah;
  • kemudahan penggunaan;
  • semua yang anda perlukan untuk mengukur glukosa disertakan;
  • pengekodan sederhana - memasukkan jalur, dan begitulah;
  • kaedah pengukuran yang boleh dipercayai;
  • jaminan tanpa had.

Kekurangan:

  • bekalan tidak selalu dijual;
  • jangka hayat jalur ujian adalah kecil.

Tempat ke-8. Diacont Tanpa Pengekodan

Teknik pengukuranelektrokimia
Pengenalan Kod (Pengekodan)tidak dikehendaki
Penentukurandalam plasma
Masa Pemprosesan Hasil6 saat
Jumlah darah yang diperlukan untuk satu prosedur0.7 μl
Fungsi peranti penuh
  • ingatan untuk 120 ujian;
  • pengiraan nilai purata untuk tempoh tertentu;
  • sambungan ke komputer;
  • matikan automatik.
Berat37.5 g
kos purata680 rubel

Peranti moden generasi baru dari pengeluar Taiwan. Reka bentuk yang bagus, paparan LCD besar, dan berat - sedikit lebih daripada 37 gram. Peranti tidak memerlukan pengekodan, oleh itu sangat mudah dikendalikan.

Hasil diagnostik diketahui setelah enam saat, jumlah darah yang diperlukan adalah 0,7 μl. Kapasiti Memori - 250 Ujian.

Apa yang pengguna katakan?

Kelebihan model:

  • harga yang berpatutan untuk peranti itu sendiri dan jalur ujian;
  • universal - anda boleh menggunakan lancet untuk menindik;
  • dari segi ekonomi;
  • hasil tepat dengan kos minimum;
  • penampilan asal;
  • termasuk bateri Jepun, penyelesaian ujian, bahan habis pakai dan bekas.

Kekurangan:

  • tiada amaran lampu latar dan bunyi;
  • penindik tidak berjaya;
  • memandang rendah bacaan dari satu hingga dua unit - itu banyak.

Tempat ke-7. Kontur TS

Teknik pengukuranelektrokimia
Pengenalan Kod (Pengekodan)tidak dikehendaki
Penentukurandalam plasma
Masa Pemprosesan Hasil5 saat
Jumlah darah yang diperlukan untuk satu prosedur0.6 μl
Fungsi peranti penuh
  • memori untuk 250 ujian;
  • pengiraan nilai purata untuk tempoh tertentu;
  • sambungan ke komputer;
  • matikan automatik.
Berat56.7 g
kos purata765 rubel

Peranti dari syarikat Switzerland Bayer berbeza dalam dimensi padat, paparan besar dengan dua butang kawalan dan reka bentuk moden. Ia direka untuk penggunaan berterusan dan sangat senang digunakan di rumah dan di tempat awam..

Memori direka untuk 250 pengukuran terakhir. Masa untuk mendapatkan hasilnya adalah 8 saat. Setiap dua minggu, indikator purata dikira secara automatik.

Apa yang pengguna katakan?

Kelebihan model:

  • penentukuran tidak diperlukan semasa mengganti jalur ujian;
  • dihidupkan secara automatik;
  • barang keperluan selalu boleh dibeli di farmasi;
  • praktikal dan senang digunakan.

Kekurangan:

  • jalur ujian yang mahal;
  • menusuk dengan sakit;
  • terdapat percanggahan dengan ujian makmal.

Tempat ke-6. Satelit Ekspres (PKG-03)

Teknik pengukuranelektrokimia
Pengenalan Kod (Pengekodan)tidak dikehendaki
Penentukuranoleh darah
Masa Pemprosesan Hasil7 saat
Jumlah darah yang diperlukan untuk satu prosedur1 μl
Fungsi peranti penuh
  • ingatan selama 60 ujian;
  • tanda pengambilan makanan;
  • matikan automatik.
Berat60 g
kos purata1 095 rubel

Meter glukosa darah domestik adalah peneraju penjualan di Rusia. Ia berfungsi pada suhu apa pun, menunjukkan hasil yang tepat, memberi tahu anda tentang keperluan makanan..

Bahan habis pakai boleh dibeli di mana-mana farmasi, harganya murah dan tersedia untuk segmen penduduk. Anda dapat menentukan tahap gula hanya dalam tujuh saat, jumlah darah untuk ujian adalah 1 mikron. Selepas diagnosis, peranti mati secara automatik.

Apa yang pengguna katakan?

Kelebihan model:

  • kualiti dan ketepatan;
  • bekalan murah - sebungkus jalur ujian berharga 550 rubel;
  • memberikan hasil yang betul;
  • binaan yang baik tanpa kecacatan;
  • tidak lebih buruk daripada analog yang diimport;
  • setiap jalur ujian mempunyai pembungkusannya sendiri.

Kekurangan:

  • menyakitkan "mengambil" darah;
  • Tidak menyegerakkan dengan peranti lain
  • reka bentuk yang tidak dapat dilambangkan;
  • untuk hasil yang tepat, bacaan mesti dikalikan dengan 1.1, yang tidak selalu selesa.

Tempat ke-5. OneTouch Verio IQ

Teknik pengukuranelektrokimia
Pengenalan Kod (Pengekodan)tidak dikehendaki
Penentukurandalam plasma
Masa Pemprosesan Hasil5 saat
Jumlah darah yang diperlukan untuk satu prosedur0.4 μl
Fungsi peranti penuh
  • memori untuk 750 ujian;
  • pengiraan nilai purata untuk tempoh tertentu;
  • tanda pengambilan makanan;
  • sambungan ke komputer;
  • pencahayaan skrin dan titik masuk jalur ujian;
  • matikan automatik.
Berat47 g
kos purata1 270 rubel

Perkembangan yang baik dari jenama terkenal. Kemuncaknya adalah skrin warna yang cukup besar dengan watak terang dan jelas. Pengaturan dilakukan dengan empat butang, tetapi kawalannya mudah, intuitif. Tidak diperlukan butang untuk ujian itu sendiri.

Ketepatan pengukuran dicirikan oleh ralat minimum. Tekniknya adalah elektrokimia. Jalur ujian mengandungi enzim asli yang tidak berinteraksi dengan maltosa, oksigen, vitamin C, yang hanya meningkatkan ketepatan hasilnya.

Apa yang pengguna katakan?

Kelebihan model:

  • ketepatan yang sangat baik;
  • kit itu merangkumi penutup tebal yang melindungi peranti daripada pengaruh mekanikal;
  • memerlukan sedikit titisan darah;
  • kehadiran lampu latar;
  • paparan warna, grafik yang jelas;
  • mengecas dengan elektrik;
  • ketepatan adalah baik-baik saja.

Kekurangan:

  • barang habis mahal;
  • penindik yang tidak selesa;
  • alat atau bahan habis pakai tidak terdapat di farmasi.

Tempat ke-4. Accu-Chek Mobile

Teknik pengukuranfotometrik
Pengenalan Kod (Pengekodan)tidak dikehendaki
Penentukurandalam plasma
Masa Pemprosesan Hasil5 saat
Jumlah darah yang diperlukan untuk satu prosedur0.3 μl
Fungsi peranti penuh
  • memori untuk 2,000 ujian;
  • pengiraan nilai purata untuk tempoh tertentu;
  • tanda pengambilan makanan;
  • jam loceng;
  • sambungan ke komputer;
  • matikan automatik.
Berat129 g
kos purata2 130 rubel

Glucometer Accu Chek Mobile adalah salah satu yang paling mudah dan maju dari segi teknologi. Secara luaran, ia menyerupai telefon bimbit - ditambah pereka untuk idea yang menarik.

Tusukan untuk pengambilan sampel darah dilakukan dengan pen scarifier yang dilengkapi dengan drum berputar untuk menyampaikan biomaterial dengan mudah ke reagen. Selepas diagnosis, semua petunjuk yang diperlukan dipaparkan. Menu Rusia.

Apa yang pengguna katakan?

Kelebihan model:

  • ketepatan pengukuran yang tinggi;
  • lancet terbina dalam yang selesa;
  • tidak ada jalur ujian yang diperlukan, sebaliknya kaset;
  • tusukan halus;
  • tidak perlu main-main dengan jalur.

Kekurangan:

  • berdengung semasa bekerja;
  • tiada penutup termasuk;
  • kos tinggi peranti dan kaset;
  • operasi yang mahal berbanding dengan peranti lain.

Tempat ke-3. OneTouch Select Plus Flex

Teknik pengukuranelektrokimia
Pengenalan Kod (Pengekodan)tidak dikehendaki
Penentukurandalam plasma
Masa Pemprosesan Hasil5 saat
Jumlah darah yang diperlukan untuk satu prosedur1 μl
Fungsi peranti penuh
  • memori untuk 500 ujian;
  • sambungan ke komputer dan telefon pintar;
  • tanda pengambilan makanan;
  • matikan automatik.
Berat50 g
kos purata705 rubel

Johnson dan Johnson mengeluarkan meter ringkas dan mudah digunakan One Touch. Berat peranti hanya lima puluh gram. Ia berfungsi pada satu bateri.

Hasil diagnostik ditunjukkan pada paparan elektronik. Ia cukup besar, sesuai untuk orang tua dan kanak-kanak - hasilnya ditunjukkan dalam jumlah besar dan disertakan dengan petua warna. Penunjuk warna ditetapkan secara bebas mengikut parameter individu..

Di samping itu, anda boleh menetapkan waktu makan dan mengesan kesan makanan tertentu terhadap perubahan kadar glukosa. Memori peranti membolehkan anda menyimpan lima ratus hasil terkini.

Apa yang pengguna katakan?

Kelebihan model:

  • sebilangan besar di skrin;
  • tetapan individu;
  • terdapat petua warna;
  • kes termasuk;
  • kemudahan penggunaan;
  • pemasangan berkualiti tinggi;
  • harga berpatutan;
  • petunjuk yang tepat.

Kekurangan:

  • Tidak semua alat disegerakkan
  • kos jalur ujian yang tinggi.

Tempat ke-2. Accu-Chek Aktif tanpa pengekodan

Teknik pengukuranfotometrik
Pengenalan Kod (Pengekodan)tidak dikehendaki
Penentukurandalam plasma
Masa Pemprosesan Hasil5 saat
Jumlah darah yang diperlukan untuk satu prosedur2 μl
Fungsi peranti penuh
  • memori untuk 500 ujian;
  • pengiraan nilai purata untuk tempoh tertentu;
  • tanda pengambilan makanan;
  • jam loceng;
  • sambungan ke komputer;
  • matikan automatik.
Berat50 g
kos purata580 rubel

Salah satu model yang paling popular, kerana para pembangun prihatin terhadap masalah penderita diabetes dengan patologi oftalmik. Peranti ini mempunyai layar besar dengan angka jelas yang besar, lampu latar disediakan.

Peranti ini tidak menimbulkan kesulitan dalam penggunaannya, ia memerlukan sedikit darah, dan prosedur itu sendiri tidak menyakitkan. Peranti ini disyorkan untuk orang tua, cacat penglihatan, dan kanak-kanak..

Apa yang pengguna katakan?

Kelebihan model:

  • ralat minimum;
  • pengiraan nilai purata;
  • memberi amaran mengenai tarikh luput jalur ujian;
  • beg yang selesa untuk simpanan;
  • kesederhanaan operasi;
  • skrin besar dan senang dibaca;
  • sangat bajet dan menguntungkan.

Kekurangan:

  • tiada peringatan suara;
  • barang habis mahal;
  • memerlukan titisan darah yang besar.

Tempat ke-1. Accu-Chek Performa

Teknik pengukuranelektrokimia
Pengenalan Kod (Pengekodan)tidak dikehendaki
Penentukurandalam plasma
Masa Pemprosesan Hasil5 saat
Jumlah darah yang diperlukan untuk satu prosedur0.6 μl
Fungsi peranti penuh
  • memori untuk 500 ujian;
  • pengiraan nilai purata untuk tempoh tertentu;
  • tanda pengambilan makanan;
  • jam loceng;
  • sambungan ke komputer;
  • pemberitahuan suara;
  • matikan automatik.
Berat59 g
kos purata575 rubel

Unit kompak murah, ringan dan ringan Roche memberikan hasil yang tepat. Tidak memerlukan pengekodan. Dihidupkan secara automatik sebaik sahaja jalur ujian dimasukkan ke dalam peranti.

Paparannya besar, mudah dibaca, dengan jumlah yang banyak. Hanya 0.6 μl darah dan lima saat menunggu cukup untuk mendapatkan hasilnya..

Ia dilengkapi dengan fungsi yang mudah - peringatan tentang keperluan pengukuran, tanda pada makanan seterusnya, jam penggera. 500 hasil terkini disimpan dalam memori. Anda boleh memindahkannya ke peranti lain menggunakan port inframerah..

Apa yang pengguna katakan?

Kelebihan model:

  • kecil, mudah, tepat dan murah;
  • pemasangan berkualiti tinggi;
  • terdapat "peringatan" pengukuran;
  • anda memerlukan sedikit darah untuk mengukur.

Kekurangan:

  • Kadang-kadang tetapan tarikh dan masa hilang;
  • tidak berfungsi pada suhu di bawah +5 ° C;
  • kos jalur ujian - 1250 rubel untuk 50 keping.

Apa yang perlu dicari semasa memilih glukometer

Dan sekarang mari kita perhatikan seberapa banyak detail mengenai ciri teknikal peranti yang perlu anda fokuskan semasa memilihnya.

Kos bekalan

Kehidupan diabetes secara harfiah "tanpa gula." Mereka harus menghadkan diri dalam hidangan kegemaran mereka, menghabiskan wang untuk ubat-ubatan dan sentiasa memantau tahap glukosa dalam darah. Glukometer untuk kegunaan rumah banyak membantu dalam hal ini, tetapi anda harus memilihnya terlebih dahulu untuk kos lancet dan jalur ujian, serta ketersediaannya.

Berapa banyak glukometer, anda dapat melihat dengan mudah di Internet. Harga purata adalah kira-kira seribu rubel. Tetapi peranti itu sendiri tidak universal. Setiap pengeluar juga menghasilkan bahan habis pakai khusus yang hanya sesuai untuk model tertentu. Ini menyusahkan pengguna, tetapi membawa keuntungan besar kepada pengeluar.

Oleh itu, pesakit kencing manis tidak perlu mengambil berat berapa kos meter, tetapi harga dan ketersediaan bekalan. Yang paling murah dan berpatutan adalah perkakas rumah dan barang keperluannya.

Kebolehpercayaan pengukuran

Diagnosis yang paling betul dan boleh dipercayai adalah ujian makmal, apabila pesakit diabetes datang ke makmal dan lulus ujian gula. Menariknya, hasil yang diperoleh hampir tidak bertepatan dengan bilangan meter. Sebab apa?

Pada masa ini, pelbagai jenis peranti ini dipersembahkan. Sekiranya anda membandingkan peranti dari pengeluar yang berbeza, maka hasilnya akan berbeza.

Sebab-sebab berikut harus dipersalahkan.

  • Ralat. Sekiranya tahap gula dalam darah kurang dari 4.2 mmol / L, maka 0.83 mmol / L dapat ditambahkan atau dikurangkan dengan selamat ke angka yang dihasilkan. Sebagai contoh, gula adalah 4 unit, yang bermaksud bahawa hasil ini akan berubah-ubah antara 3.2 dan 4.8 mmol / L. Sekiranya glukosa meningkat, kesalahan akan menjadi 20% dalam satu arah atau yang lain.
  • Penentukuran Glukometer dibahagikan kepada dua jenis - yang pertama mengukur kepekatan glukosa dalam plasma darah, yang kedua - dalam darah kapilari. Ahli endokrinologi domestik kami dipandu oleh petunjuk darah kapilari.

Jumlah biomaterial yang diperlukan

Untuk menentukan kepekatan glukosa dalam darah, anda hanya memerlukan setitik darah. Untuk mendapatkannya, anda perlu menusuk kulit. Semakin kecil titisan darah yang diperlukan untuk analisis, semakin tidak menyakitkan prosedurnya, semakin kurang tusukan dan penyembuhannya yang cepat.

Ini sangat penting untuk kanak-kanak dan orang tua. Sekiranya tusukan yang menyakitkan dilakukan untuk mendapatkan darah, maka kanak-kanak tersebut boleh menolak untuk melakukan ujian. Untuk mengelakkan ini berlaku, lebih baik memilih alat di mana darah diambil menggunakan pen jarum - model ini membolehkan anda menyesuaikan kedalaman tindikan dan prosedurnya hampir tidak menyakitkan.

Masa analisis

Mereka yang baru-baru ini didiagnosis menghidap penyakit ini, serta pesakit kencing manis dengan pampasan diabetes yang buruk (memperbaiki keadaan untuk menormalkan tahap glukosa darah) perlu didiagnosis sebelum makan dan satu jam setelah makan. Ini juga disarankan semasa memperkenalkan produk baru ke dalam diet untuk mengesan pengaruhnya terhadap kepekatan gula..

Ahli endokrinologi memilih jadual individu untuk pesakit diabetes "berpengalaman".

Sebulan sekali anda perlu menjalankan profil glisemik glukosa, yang terdiri dalam mengukur tahap gula tujuh hingga lapan kali sehari. Dalam kes ini, tiga kali makan sehari harus diperhatikan. Ujian pertama dilakukan pada waktu perut kosong, kemudian dua jam selepas sarapan, makan tengah hari dan makan malam, yang terakhir - sebelum tidur.

Bergantung pada seberapa kerap diperlukan untuk menjalankan diagnostik, fungsi glukometer dipilih. Ini sangat penting bagi kanak-kanak dan orang tua yang mungkin lupa untuk melakukan ujian. Sekarang, kebanyakan model menyokong fungsi peringatan, sudah cukup untuk mengatur waktu makan, dan anak anda bukan sahaja akan memerhatikan modnya, tetapi juga memeriksa gula tepat pada waktunya - peranti akan memberikan isyarat bunyi.

Masa analisis itu sendiri berlaku secepat mungkin, secara harfiah dalam beberapa saat, jadi Anda tidak harus memberi perhatian khusus pada parameter ini. Siapa yang peduli berapa lama - lima saat atau lapan?

Petunjuk lain

  • Kekompakan. Sekiranya anda tidak selalu duduk di rumah, maka peranti itu semestinya mudah alih - ringan, comel dan kecil. Untuk orang tua dan mereka yang mempunyai masalah penglihatan, anda boleh mengesyorkan model yang lebih besar dengan layar yang besar.
  • Ingatan. Glukometer moden mampu menyimpan dari 50 hingga 1,500 pengukuran terkini, kerana indikator rata-rata dikira (selalunya ini dilakukan oleh alat itu sendiri), dan pesakit diabetes dapat menyimpan buku harian pemerhatian dengan selesa.
  • Komunikasi dengan peranti lain. Hasilnya akan dipindahkan ke telefon pintar atau komputer dengan mudah, kemudian untuk menganalisis, mengatur dan mencetaknya untuk berunding dengan ahli endokrinologi
  • Bateri. Sebilangan besar peralatan berkuasa bateri. Di sini anda perlu mempertimbangkan jenisnya, terutamanya pada model asing. Perkara utama ialah bateri boleh didapati secara percuma. Terdapat peranti yang menggunakan kuasa bateri. Dalam kes ini, terdapat kebaikan dan keburukan yang mesti dinilai oleh pesakit diabetes secara bebas.
  • Lampu latar. Ia akan memudahkan semua pengguna.

Petua Berguna

Peraturan pengukuran yang mesti dipatuhi ketika menggunakan peranti adalah seperti berikut.

  • Anda mesti ingat jangka hayat jalur ujian..
  • Sebelum ujian, basuh tangan anda dengan sabun, ini sudah mencukupi. Jangan lap tapak tusukan dengan alkohol, ia mempunyai keupayaan untuk "makan" gula. Di samping itu, ia mengeringkan kulit dengan kuat, yang dengan penggunaan yang kerap boleh menyebabkan kekasaran dan hilangnya kepekaan.
  • Jangan tusukan di tempat yang sama, ubah lokasinya.
  • Pastikan mengurut jari anda untuk memastikan darah mengalir.
  • Jarum scarifier dapat disesuaikan dengan kedalaman tusukan. Biasanya peranti mempunyai tiga kedudukan jarum, pilih yang terbaik untuk anda.
  • Tusukan paling baik dilakukan di sisi jari pada jarak yang kecil dari kuku. Sekiranya menusuk di pusat, maka darah sukar untuk "didapat" dan akan ada rasa sakit.
  • Selepas tusukan, tekan pada jari sehingga tetesan kemas muncul. Setetes darah harus utuh, tidak tumpah. Jangan tekan dengan kuat, jika tidak, cecair tisu (interstisial) mungkin muncul, yang akan mempengaruhi kualiti biomaterial dan ketepatan pengukuran.
  • Sekiranya peranti memberikan ralat atau darah tidak mencukupi, maka ujian harus diulang..
  • Pasangkan meter glukosa darah. Pastikan alur pada jalur ujian penuh..
  • Hasilnya akan muncul dalam 5-8 saat (bergantung pada model).

Kesimpulannya

Pada masa ini, pilihan instrumen untuk mengukur gula darah sangat besar, dan sukar bagi orang awam yang sederhana untuk memutuskan model yang optimum. Walau bagaimanapun, anda boleh memberi tumpuan kepada penilaian glukometer kami dan memilih sendiri peranti yang paling mudah, berfungsi dan murah. Dan biarkan gula anda sentiasa terkawal!